SPECJALISTYCZNA REHABILITACJA

Zdiagnozować to jedno lecz właściwie poprowadzić rehabilitację – to dopiero jest wyzwanie. Dlatego w Centrum Leczenia Skolioz głównie działamy dwutorowo poprzez:

1.    Indywidualny program ćwiczeń – jest on opracowany podczas konsultacji z fizjoterapeutą jeszcze na końcowym etapie diagnostyki naszego pacjenta. Oprócz doboru odpowiednich ćwiczeń, przeprowadzany jest także instruktaż, w którym uczestniczy zarówno dziecko, jak i jego opiekun. Nic nie zastąpi systematyczności w ćwiczeniach. Dlatego tak ważne jest, aby dziecko wraz z rodzicem wykonywało właściwe ćwiczenia także w domu.

2.    Specjalistyczna rehabilitacja w grupie – praca w grupie działa motywująco na uczestników i pomaga im się zdyscyplinować. Ale to nie wszystko. Opracowany przez nas program jest odpowiedni dla potrzeb określonej grupy pacjentów.

Zajęcia prowadzone są w małych, kilkuosobowych grupach pod okiem uważnego rehabilitanta. Dzięki temu dziecko wykonuje zadane ćwiczenia prawidłowo oraz utrwala właściwe wzorce. To bardzo ważne dla skuteczności wykonywanych zdań oraz trwałości rezultatu. Nie sposób przecenić  faktu, że na zajęciach często jest bardzo wesoło zatem praca dziecka zamienia się w zabawę.

W zależności od zaleceń fizjoterapeuty pacjent uczestniczy w zajęciach raz lub dwa razy w tygodniu.

Niepokoi Cię postawa Twojego dziecka?

Umów się z naszym specjalistą i sprawdź odpowiedni program rehabilitacji